E-faktura

Co to jest e-faktura?

E-faktura, nazywana czasem zieloną fakturą to elektroniczna alternatywa tradycyjnych faktur drukowanych na papierze. Jest dostarczana natychmiast na Twoją skrzynkę pocztową, oszczędza czas, pieniądze, środowisko i jak pokazuje praktyka - również Twoje nerwy.


Czy e-faktura jest ważnym dokumentem księgowym?

Tak! Jej podstawa prawna to § 3 rozporządzenia Ministra Finansów z 14 lipca 2005 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur.


Jakie są zalety e-faktury?

E-fakturę otrzymasz zawsze na czas. Nie zgubi się na poczcie, nie przegapisz jej w stosie ulotek. Otrzymasz dodatkowe przypomnienie o niej SMS-em, a zapłacić za nią będziesz mógł wygodnie przez Internet, za pomocą płatności online.
E-faktura jest przyjazna w odczycie (dostaniesz ją w formacie PDF) i archiwizacji - nie musisz trzymać stosu papierów, a czas wyszukiwania e-faktury w archiwum jest ułamkiem czasu poświęconego na tradycyjne wyszukiwanie faktur.

Oszczędzasz środowisko i drzewa. Pomyśl o tym, kiedy zabierzesz swoją drugą połówkę na spacer po parku. Jeżeli masz V8 pod maską swojego samochodu - twoje sumienie będzie czystsze.
Progreso ją lubi. Dlatego po jej włączeniu dostaniesz dwa dodatkowe tygodnie abonamentu do każdego posiadanego u nas planu hostingowego. Masz 3 serwery? Masz +14 dni do każdego z nich!

Ile to kosztuje?

Nic. Wszystko jest za darmo (dostarczenie faktury, powiadomienie SMS) - możesz tylko zyskać.


Jak włączyć e-fakturę?

Zamierzasz zostać klientem Progreso:

Podczas procesu zamówienia dowolnej usługi (serwer, domena, certyfikat SSL) w jego ostatnim kroku (obok potwierdzenia akceptacji regulaminu) zgoda na otrzymywanie e-faktury jest włączona domyślnie. Jeżeli rejestrujesz serwer - przedłużysz dzięki temu darmowy okres testowy o dodatkowe 14 dni!
Jesteś już klientem Progreso:

Po zalogowaniu się do extranetu → w zakładce Płatności - E-faktura możesz włączyć otrzymywanie faktury w formie elektronicznej (otrzymasz gratis +14 dni do abonamentu swoich serwerów!). Zrób to teraz. Możesz ją również wyłączyć, ale nie rób tego - pomyśl o małych foczkach :)

© 1999-2019 Progreso Usługi hostingowe
Dołącz do nas na
facebook