Newsroom

Upgrade MySQL 4.1

W dniu 1 kwietnia na serwerach Progreso uaktualniony zostanie serwer baz danych MySQL do wersji 4.1. Ponieważ zmiana ta może nie być w 100% kompatybilna z niektórym nietypowym oprogramowaniem, uruchomiliśmy na porcie 81 kopię Twojej witryny z wykorzystaniem bazy MySQL w wersji 4.1. Dzięki temu możesz sprawdzić działanie swojej strony i ew. dostosować skrypty do nowej bazy.

Jak wejść na stronę wykorzystującą już nową bazę?
Wpisz w pasku adresu swojej przeglądarki: http://nazwa-twojej-domeny:81/

Czy koniecznie muszę dokonywać uaktualnienia swojego oprogramowania?
Nie, jeśli nie widzisz żadnych błędów (chodzi głównie o błędy w kodowaniu, błędy w formatowaniu dat, wyświetlaniu różnych formatów liczb).

Co jeśli nowa baza zakłóci działanie mojej strony?
Bez obaw! Baza MySQL w wersji 4.1 dostępna jest już od kilku miesięcy, developerzy oprogramowania którego być może używasz (fora dyskusyjne, systemy portalowe) w nowych wersjach na pewno poprawili te błędy. Uaktualnij swoje oprogramowanie zgodnie z instrukcją danego systemu. Jeżeli nie potrafisz sobie poradzić - nasi technicy chętnie Ci pomogą. Czytaj poniżej gdzie i w jaki sposób zgłaszać błędy w związku ze zmianami.

Dlaczego widzę stare dane na mojej stronie na porcie 81? Czy tak już zostanie?
Baza MySQL 4.1 uruchomiona jest testowo na podstawie aktualnej bazy danych, jednak dane w niej zawarte nie są odświeżane. Oczywiście 1 kwietnia w momencie zmiany wersji bazy MySQL wszystkie dane zostaną odświeżone. Nie bój się - żaden rekord nie zostanie utracony.

Jak zgłaszać problemy z funkcjonowaniem nowej wersji serwera MySQL?
Na potrzeby upgradu w systemie zgłoszeń w extranecie stworzyliśmy oddzielny dział "upgrade MySQL" - wszelkie problemy bardzo prosimy zgłaszać poprzez ten formularz.

© 1999-2019 Progreso Usługi hostingowe
Dołącz do nas na
facebook