Jak sprawdzić statystyki użycia procesora (CPU)

Każdy serwer hybrydowy generuje statystyki (odświeżane co 5 minut) użycia m.in. procesora. Statystyki możesz podejrzeć w każdym momencie w swoim Extranecie pod adresem: https://panel.progreso.pl/containerstatistics/ Każdy serwer hybrydowy jest określony przez liczbę rdzeni procesora:

  • gwarantowanych - jest to liczba rdzeni procesora, które są ściśle przypisane do serwera do których serwer ma zawsze dostęp (można je wykorzystać w każdym momencie). Na wykresie jest to zakres 0-100%.
  • dostępnych - jest to liczba rdzeni procesora z których serwer może dodatkowo skorzystać, jeżeli w danym momencie na maszynie-matce będą wolne. Na wykresie jest to zakres 100-200%.

Statystyki podzielone są jeszcze dodatkowo na użycie według:

  • Użycie CPU (System) - użycie procesora przez wszystkie procesy systemowe (serwer www, pocztowy, bazodanowy, ftp etc)
  • Użycie CPU (Użytkownik) - użycie procesora przez wszystkie procesy użytkownika - w tym przede wszystkim przez wszystkie działające skrypty (php, perl, python etc)

Jeżeli tylko czasem wykorzystujesz zakres powyżej 100% - wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak wykres przez większość czasu wchodzi w zakres 100-200% - musisz pomyśleć o podwyższeniu planu hostingowego (możemy to zrobić zwykle "od ręki", wyślij do nas zgłoszenie w tej sprawie żeby ustalić szczegóły).

Czy ta odpowiedź była przydatna?
Najczęściej czytane

Nie jesteś przekonany?