Darmowa migracja strony
z innego hostingu

Przeniesiemy Twoją stronę
i pocztę za darmo.

Co to jest migracja strony WWW?

Migracja serwera to proces przeniesienia wszystkich lub wybranych usług hostingowych (poczty, baz danych, plików, domen) na nowy serwer. Zwykle powodem migracji strony www do Progreso są po prostu lepsze warunki do prowadzenia biznesu. Na życzenie przeniesiemy Twoje dane strony www do nas. Dla klientów hostingu hybrydowego ta usługa jest bezpłatna.

Zmiana operatora hostingowego może (ale nie musi) być skomplikowana. Migracja serwera przebiega u nas maksymalnie gładko, przy minimalnym udziale klienta i praktycznie bez przerwy w działaniu wszystkich usług.

Jakie są zalety migracji serwera do Progreso?

  • kapitalne warunki do prowadzenia biznesu
  • solidna kopia zapasowa
  • pełne 24h wsparcie techniczne
  • prosta, zorientowana na klienta polityka cenowa

Krok 1

Zarejestruj serwer

Wybierz plan, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze - skontaktuj się z nami. Twój serwer zostanie uruchomiony w ciągu 60 sekund i będzie aktywny w przez 30 dni za darmo.

 

Krok 2

Wypełnij ankietę

Wypełnij ankietę podając szczegóły twojego aktualnego serwera (dane do obecnego panelu hostingowego i panelu obsługi domen) i ew. dodatkowe uwagi, czy życzenia dotyczące migracji.

 

Krok 3

Analizujemy przesłane dane

Sprawdzamy poprawność przekazanych danych i proponujemy termin przenosin. Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h, a termin migracji zwykle jest nie dalszy niż 3 dni robocze.

 

Krok 4

Zaakceptuj termin

Zaakceptuj podany przez nas lub zaproponuj swój termin migracji.

 

Krok 5

Przenosimy dane

Kopiujemy wskazane przez Ciebie pliki stron, bazy danych i synchronizujemy pocztę. Zwykle trwa to 1-3h.

 

Krok 6

Weryfikujemy dane

Natychmiast po przenosinach sprawdzamy i testujemy działanie twoich stron na nowym hostingu hybrydowym.

 

Krok 7

Przekierowujemy ruch

Jeżeli wszystko działa poprawnie - zmieniamy delegację Twoich domen na nasze serwery. Propagacja wpisów w DNS trwa zwykle nie dłużej niż 30-60 minut.

 

Krok 8

To już wszystko!

Twoje strony i poczta działają już na nowym serwerze. Jeśli będziesz miał uwagi i pytania związane z nowym hostingiem - pozostajemy do dyspozycji.

 

Pytania i odpowiedzi

Czy migracja serwera jest bezpłatna?

Tak. Dla jednej strony, 10 skrzynek pocztowych i jednej bazy danych, których sumaryczna pojemność nie przekracza 10GB - migracja na hosting hybrydowy jest za darmo. Dotyczy to tylko abonamentu rocznego. Jeżeli to co chcesz przenieść do nas przekracza w/w parametry lub wybrałeś hosting współdzielony (Biznes / Biznes Plus) to wyceniamy taką usługę indywidualnie.

Jak długo trwa cały proces migracji strony?

72h to maksymalny czas wykonania takiej migracji, ale zwykle realizujemy ją tego samego dnia. Zwróć uwagę, że nie oznacza to 72h niedostępności strony. Twoja strona będzie niedostępna tylko przez około 1-2h plus czas potrzebny na propagację DNS.

Czy taka przerwa jest konieczna?

Tak. Przerwa pozwala zsynchronizować stronę tak, aby odwiedzający nie trafiali w zależności od czasu wejścia na stronę raz na starą lokalizację, raz na nową. Migracje wykonujemy w czasie najmniejszego natężenia ruchu i dla znakomitej większości odwiedzających stronę proces ten będzie transparentny - nie zauważą, że cokolwiek się zmieniło. Jeżeli już to na lepsze!

Skontaktuj się z nami