Hosting SSD

Stało się! Zrezygnowaliśmy z dysków "talerzowych". Od dziś wszystkie serwery korzystają z ekstremalnie szybkich macierzy opartych na dyskach SSD (Solid State Drive - dyski bez części mechanicznych).

Różnice między serwerami SSD a HDD

Co odróżnia hosting HDD od SSD? To rodzaj zamontowanych w nim dysków, czyli urządzeń, na których zapisywane są bazy danych, pliki stron internetowych czy wiadomości e-mail przechowywane na serwerze.

W dyskach talerzowych HDD, dostęp do danych odbywa się poprzez ruchomą głowicę poruszającą się nad wirującym talerzem. Aby dane zostały odczytane lub zapisane głowica musi ustawić się w odpowiednim miejscu nad talerzem. Cała operacja odbywa się w ułamkach sekund jednak prędkość ta jest limitowana przez mechaniczne części dysku.

Czy można szybciej? Tak. Dyski SSD to pojemne pamięci NAND, znane choćby z ich mniejszych odpowiedników stosowanych w smartfonach czy aparatach fotograficznych. Zapis i odczyt danych przebiega bez zastosowania części mechanicznych. Zadania używają ?głębokiego kolejkowania? przez co pewna ich liczba może zostać wykonana jednocześnie (działanie na wielu kościach). Pozwala to zwiększyć szybkość operacji do nawet ułamków milisekund. Prawda, że bardzo szybko? Już dziś ta technologia dostępna jest wraz z naszym hostingiem.

Szybkie serwery

Hosting SSD - Dyski 20x szybsze niż HDD! Zastosowanie w naszych serwerach dyski SSD daje sporego kopa wydajnościowego wszystkim oferowanym przez nas usługom (poczta, pliki, bazy danych) - realna ilość operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przekracza 10 tys. dla wybranego pakietu (poprzedni zestaw dysków talerzowych dawał około 200 IOPS). Różnica jest ogromna dlatego zmieniliśmy stare technologicznie i powolne dyski HDD na nowoczesne. Czas dostępu do baz danych znajdujących się na serwerze uległ znacznemu skróceniu przez co wydajność hostingu wzrosła. Dzięki temu szybki hosting SSD jest jeszcze łatwiej dostępny.

Wydajny hosting na dyskach SSD

Pakiet hostingowy oparty o dyski SSD polecamy każdemu, kto ceni sobie szybkość i stabilność. Nasze serwery idealne są dla sklepów internetowych, stron firmowych, agencji interaktywnych czy developerów. Firmy z pewnością docenią nielimitowany transfer danych, darmowe certyfikaty SSL, nieograniczoną liczbę kont pocztowych i stron internetowych na serwerze czy 24 godzinną pomoc techniczną w ramach usługi.

Wybór serwera z pojemnymi nawet 200 GB dyskami SSD to gwarancja stabilnej pracy oraz szybszego ładowania się witryn. Wraz z najnowszymi wersjami MySQL i PHP (wersja PHP 7.3 jest już dostępna dla naszych klientów) twoja strona internetowa będzie ładować się zaskakująco szybko nawet na wolniejszych połączeniach.

Migracja danych z HDD na SSD

Automatyczna migracja na hosting SDD! Jesteś już naszym klientem? Nic się nie martw - rozpoczęliśmy migrację poprzednich maszyn na nowe platformy. Poinformujemy Cię po zakończeniu przenosin. Migracja będzie w 100% przezroczysta dla użytkowników, nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek zmian - wszystko będzie działać "po staremu" - tylko jeszcze szybciej :-)

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego, 30-to dniowego okresu próbnego na wszystkie rodzaje oferowanych szybkich serwerów:

Możesz być zainteresowany również: